přeskočit k navigaci

úvodKrkonoše - města Krkonoše › Benecko

Krkonoše - Benecko

ilustrační foto

Rekreační středisko na západním úbočí Předního a Zadního Žalého na žalské rozsoše a v údolí potoka Cedronu. Součástí Benecka jsou též vesnice Dolní a Horní Štěpanice, Štěpanická Lhota a Mrklov a řada samot.

Benecko vzniklo v 16. století, v době zvětšeného zájmu o využití hor. Štěpanice, které byly podhradím Štěpanického hradu jsou o 200 let starší. Obyvatelstvo se živilo chovem dobytka, především však domácím tkalcovstvím. Obec byla převážně česká, působil zde i vlastivědný učitel a spisovatel J. Šír. Na Benecku a připojených obcích se zachovala řada roubených a krčkových chalup krkonošského typu. Nejnápadnější stavbou je 18 m vysoká kamenná rozhledna Žalý, postavena v roce 1892 na vrcholu Předního Žalého.

Dnes je Benecko střediskem sportu a rekreace, a to jak letní turistiky, tak především lyžování. Sjezdovému lyžování slouží dva velké a několik menších vleků. Pro běh na lyžích jsou upravovány standardní lyžařské tratě s několika okruhy.

O návštěvníky je postaráno v řadě hotelů, penzionů a restaurací. Péčí obecního úřadu bylo vybudováno několik letních turistických tras s vlastním značením.

 
 

« kompletní seznam měst v Krkonoších

vytiskni stránku nahoru

Počasí:

 

Doporučujeme:

Pec pod Sněžkou

 
fotografie ubyt. zařízení

Nově vybavené apartmány s vlastní toaletou, koupelnou a moderní kuchyní. Apartmány Na Salaši se nachází v Peci pod Sněžkou, přímo na Velké Pláni. Díky svému umístění nabízí ideální podmínky pro zimní i letní dovolené.

... více »

Janské Lázně

 
fotografie ubyt. zařízení

Toužíte po odpočinku, Dobrým nápadem vše začíná - HOTEL Luční důmaktivní dovolené s dětmi, hledáte vhodné místo pro Vaše oslavy či obchodní jednání?

... více »

Pec pod Sněžkou

 
fotografie ubyt. zařízení

Luxusní hotel v centru Krkonoš.

... více »

Rokytnice nad Jizerou

 
fotografie ubyt. zařízení

Pension je situován v horní části Rokytnice nad Jizerou s vlastní hospodou.

... více »

 
Krkonoše Giant Mountains Riesengebirge Karkonosze
Destinační společnost Krkonoše s.r.o.

Destinační společnost Krkonoše s.r.o.
Krkonoše s.r.o.
Horní Kout 647
512 44 Rokytnice nad Jizerou
ičo: 27471837
dič: CZ27471837
info@krkonossko.cz»