přeskočit k navigaci

úvodKrkonoše - turistické trasy Krkonoše › 10 důvodů proč právě Krkonoše

Krkonoše - 10 důvodů proč právě Krkonoše

ilustrační foto

1)
Krkonoše jsou nejvyšší a nejnavštěvovanější, tudíž nejoblíbenější, hory v České republice, rozprostírají se v severovýchodních Čechách na státní hranici s Polskou republikou. Celé Krkonoše jsou rozloženy ve směru západ-východ jako jejich hlavní hřbety-Hraniční neboli Slezský dále pak vnitřní neboli Český hřbet, který je tvořen vrcholy Plešivce, Lysé hory, Kotle, Kozími hřbety a končí Luční a Studniční horou.

2)
Turistika se začala v Krkonoších rozvíjet teprve koncem 18 století,Začali se stavět nové komunikace, které umožňovali přístup mnoha turistům do hor, Tato aktivita se ale vyznačuje skloubením turistiky a zachováním přírodních a kulturních hodnot v co nejméně narušeném stavu.

3)
V roce 1963 byly Krkonoše vyhlášeny národním parkem pro svoji krásu a přírodní bohatství a v roce 1992 byly zařazeny na seznam rezervací UNESCO.

4)
Krkonoše jsou dostupné široké veřejnosti pro jejich přístupnost, není zde žádný větší problém k návštěvě i méně zdatným jedincům. Z několika horských středisek vedou lanové dráhy například na Čertovu horu, Medvědín, Sněžku a další. Pro každého jsou Krkonoše zajímavé v jiné roční období a stále je zde co obdivovat.

5)
V Krkonoších mimo jiné najdete nejvyšší horu České republiky SNĚŽKU se svými 1602m. Je zde mnoho přírodních a specifických úkazů jako například krásné přírodní vodopády, bohatou a vzácnou květenu (Hvozdík pyšný, Koniklec jarní, Prvosenka nejmenší, Lomikámen, Lišejník zeměpisný), která je chráněna pro svojí jedinečnost.

6)
Nesmíme pochopitelně zapomenou na jejich mocného vládce Krakonoše, který je nesmazatelně spjat s těmito horami. Pro některé zatracovaný pro jiné moudrý a spravedlivý vládce hor.

7)
V Krkonoších začíná pouť několik českých řek, snad každý ví, že nejznámější a nejdelší řeka LABE pramení v nadmořské výšce 1386 metrů na Zlatém návrší, dále zde pramení řeka Úpa a Bílé Labe.

8)
Za pozornost jistě stojí připomenout dvě vodní nádrže na severních svazích Krkonoš a to Malý a Velký rybník. Jsou to přirozená ledovcová jezera, která nemají nic společného s uměle zakládanými rybníky.

9)
Na bezpečnost návštěvníku bdí Horská služba, která byla založeno roku 1935 a den oslav připadá na 24.března jako uctění památky dvou rodáků Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, kteří zahynuli při závodě v běhu na 50 km v roce 1913.

10)
Krkonoše jsou ideální pro pěší turistiku a rozrůstající se cykloturistiku, která je z pochopitelných důvodů omezena na níže položená místa ale i ta je zajímavé navštívit. V dnešní době existuje nepřeberné množství tras jak pro pěší tak pro vyznavače horských kol.

 
 

« seznam turistických tras v Krkonoších

vytiskni stránku nahoru

Počasí:

 

Doporučujeme:

Rokytnice nad Jizerou

 
fotografie ubyt. zařízení

Jedny z nejkrásnějších sjezdovek v ČR.

... více »

Pec pod Sněžkou

 
fotografie ubyt. zařízení

Nově vybavené apartmány s vlastní toaletou, koupelnou a moderní kuchyní. Apartmány Na Salaši se nachází v Peci pod Sněžkou, přímo na Velké Pláni. Díky svému umístění nabízí ideální podmínky pro zimní i letní dovolené.

... více »

Rokytnice nad Jizerou

 
fotografie ubyt. zařízení

Apartmán se nachází v novém objektu, otevřeném v roce 2006.

... více »

Jablonec nad Jizerou

 
fotografie ubyt. zařízení

Nabízíme veškeré opravy lyží a snowboardů. Například opravy prošláplých, ohnutých nebo i zlomených lyží a opravy poškozených a vytržených hran.

... více »

 
Krkonoše Giant Mountains Riesengebirge Karkonosze
Destinační společnost Krkonoše s.r.o.

Destinační společnost Krkonoše s.r.o.
Krkonoše s.r.o.
Horní Kout 647
512 44 Rokytnice nad Jizerou
ičo: 27471837
dič: CZ27471837
info@krkonossko.cz»