přeskočit k navigaci

úvod › Krkonoše - turistické trasy Krkonoše

Krkonoše - turistické trasy Krkonoše

10 důvodů proč právě Krkonoše

Základní informace o Krkonoších, zajímavosti.

Pokračovat

 

Huťský vodopád

Krátká a nenáročná trasa pro rodinu s malými dětmi.

Pokračovat

 

Jizerky

Navrhovaná trasa vede údolím Jizery, přes horu Bukovec, osadu Jizerka a Kořenov zpět do Harrachova. Je poměrně dlouhá, její absolvování zabere i zdatnému turistovi celý den, ovšem převýšení (až na výstup na Bukovec) je velmi mírné. Možnost zpestření a zkrácení túry jízdou vlakem v úseku Kořenov-Harrachov, Mýtiny.

Pokračovat

 

Krkonoše z Rokytnice

Návštěvníkům Krkonoš se obtížně radí. Jen stěží lze navrhnout něco objevného v terénu, který je notoricky známý...

Pokračovat

 

Labský důl

Po trase nejstarší turistické cesty v Krkonoších k Labské boudě, případně i k prameni Labe s pěknými výhledy. Pohodlná, v horní části Labských jam namáhavý výstup. Nutná časová rezerva na výhledové zastávky.

Pokračovat

 

Okolo kopce na Štěpánku

Pustíme-li se do putování “Okolo kopce” ze středu obce Paseky nad Jizerou od malebného seskupení místních památek ( kostel a Památník zapadlých vlastenců), musíme sejít prudkým kopcem kolem místního hřbitova na křižovatku značených cest na cestu zvanou Planýrka...

Pokračovat

 

Planýrkou do Harrachova

Z vysockého náměstí modře značenou cestou vedle zahrady Kramářovy vily a horní stanice lyžařského vleku na rozcestí pod Petruškovými vrchy (1,5 km), k božím mukám, kde býval v letech 1771-2 morový hřbitov...

Pokračovat

 

Sněžka

Úsek Cesty česko-polského přátelství se stálými výhledy hlavně do Jeleniogorské kotliny a do karů Wielkigo a Matego Stawu zakončený výstupem na Sněžku.

Pokračovat

 

Štěpanice

Krátký výlet v malebném podhůří v okolí Štěpanic.Na okružní trase nás čekají jak krásné rozhledy, tak i setkání s lidovou architekturou a historií (Štěpanický hrad). Ideální trasa pro odpolední rodinný výlet.

Pokračovat

 

Vrcholky Krkonoš

Na první Harrachovské túře poznáte jak zalesněná údolí, tak i hřebeny západních Krkonoš včetně rašelinišť a pramene Labe. Delší trasa pro trénované turisty: na úseku cesty, vedoucím po státní hranici, je nutné mít při sobě osobní doklady.

Pokračovat

 

Za rozhledy na Žalý

Vycházka na nejlepší vyhlídkové místo této části Krkonoš- na rozhlednu na Předním Žalém nad Beneckem. Trasa je kratičká, ale úvod se značným převýšením. Doporučujeme vybrat si pro ni den z dobrou viditelností (nejlépe po přechodu studené fronty).

Pokračovat

 

vytiskni stránku nahoru

Počasí:

 

Doporučujeme:

Špindlerův Mlýn

 
fotografie ubyt. zařízení

Nově postavený apartmánový dům je umístěn v klidné části Špindlerova Mlýna, zvané Bedřichov.

... více »

Pec pod Sněžkou

 
fotografie ubyt. zařízení

Rodinný wellness hotel v srdci Krkonoš. Útulné 3* nebo moderní 4* pokoje. Jedinečná wellness zóna s kneippovou lázní, privátní jaccuzzi, masáže, bazén, saunu a vířivku. Přímo v hotelu je tenis, squash, stolní tenis, posilovna, půjčovna horských kol a lyžařského vybavení, bowling a další.

Vychutnáte si pravou českou kuchyni z kvalitních surovin nebo nově italskou kuchyni s pecí na pizzu."

 

... více »

Pec pod Sněžkou

 
fotografie ubyt. zařízení

Nově vybavené apartmány s vlastní toaletou, koupelnou a moderní kuchyní. Apartmány Na Salaši se nachází v Peci pod Sněžkou, přímo na Velké Pláni. Díky svému umístění nabízí ideální podmínky pro zimní i letní dovolené.

... více »

Rokytnice nad Jizerou

 
fotografie ubyt. zařízení

Pension je situován v horní části Rokytnice nad Jizerou s vlastní hospodou.

... více »

 
Krkonoše Giant Mountains Riesengebirge Karkonosze
Destinační společnost Krkonoše s.r.o.

Destinační společnost Krkonoše s.r.o.
Krkonoše s.r.o.
Horní Kout 647
512 44 Rokytnice nad Jizerou
ičo: 27471837
dič: CZ27471837
info@krkonossko.cz»